5 (100%) 2 vote[s]

Niektórzy ludzie wprost nie wyobrażają sobie tego, że mogliby nie używać żadnych perfum. A jednak, kiedyś w swoim życiu musieli przeżyć sytuację zakupu pierwszego ich flakonika, a także wielu dylematów z tym związanych.

Ryzyko podjęcia decyzji o zakupie perfum jest mniejsze, jeśli decydujemy się na tanie perfumy drogeryjne. Ich jakość, a także trwałość pozostawia jednak wiele do życzenia. Znacznie lepszym pomysłem jest zakup perfum dobrej jakości, o oryginalnej kompozycji zapachowej oraz dużej trwałości. Pamiętajmy jednak, że takie perfumy mają swoją cenę i warto wybierać je rozważnie tak, aby do nas pasowały.

Jak wybierać perfumy?

Jeśli nie znamy jakiegoś zapachu – koniecznie powinniśmy go poznać. Często zdarza się tak, że widzimy jakąś reklamę lub recenzję perfum i ze względu na pozytywny jej wydźwięk kupujemy takie perfumy dla siebie w ciemno. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż perfumy powinny się nam podobać. Dlatego też na początek najlepszym rozwiązaniem jest zakup perfum w perfumerii. Najlepiej jest je przetestować na nadgarstku, ale opinie warto wyrobić sobie nie tylko bezpośrednio po ich użyciu, ale i po 2 – 3 godzinach noszenia ich na sobie. Warto również sprawdzać oceny użytkowników zapachów w internecie np. na stronie iperfumy opinie.

Niektóre zapachy są bardzo linearne i pachną tak samo przez wiele godzin. Ale są także perfumy, które z czasem się zmieniają, a już na pewno mogą pachnieć inaczej w kontakcie ze skórą. Dopiero po takim teście, jeśli zapach nadal nam odpowiada, możemy na takie perfumy się zdecydować.

 

Odpowiednie perfumy na odpowiednie okazje

Co ważne, różne rodzaj zapachów są dedykowane do różnych celów. Najlepsze perfumy to takie, które pasują do okazji, kiedy je na siebie zakładamy. Inne propozycje perfum będą odpowiednie do pracy, gdzie powinniśmy wybierać zapachy budujące dystans, inne będą odpowiednie wiosną, kiedy wybieramy zapachy świeże, a inne zimą, kiedy szukamy odrobinę cięższych nut zapachowych. Inne perfumy sprawdzą się do noszenia na co dzień, a zapachy, które zostawiają za sobą tak zwany „długi ogon”, bardzo duszne lub bardzo słodkie powinny poczekać na wieczorne wyjścia i imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *