5 (100%) 1 vote[s]

Ciąża to wspaniały okres dla każdej kobiety. Oczekiwanie na narodziny dziecka, to czas, który powinien być przepełniony radością i spokojem. Skąd jednak możemy wiedzieć, że jesteśmy w ciąży? Jakie są pierwsze objawy ciąży? Odzpowiedzi na te i wiele innych pytań, związanych z tematyką ciąży oraz porodu, znajdziecie poniżej.

Pierwsze symptomy

To, na co powinnyśmy zwrócić uwagę, jeśli mowa o rozpoznawaniu objawów ciąży, to przede wszystkim miesiączka. Przyczyn związanych z opóźnieniem się miesiączki może być bardzo dużo. Zdecydowanie najczęściej jest to jednak pierwszy symptom, który może wskazywać na to, że jesteśmy w ciąży. To jednak niejedyny znak, który może wskazywać na to, że jesteśmy w ciąży. Innym, niemniej popularnym objawem, są bardzo dziwne zachcianki.

Chodzi przede wszystkim o chęć jedzenia bardzo dziwnych i niekoniecznie standardowych połączeń smaków. Mowa np. o ogórkach kiszonych i lodach, czy też lodach i śledziach. Kobiety w ciąży, bardzo często mają tego rodzaju zachcianki. Innym objawem, który może sugerować, że jesteśmy w ciąży, z całą pewnością jest znacznie większa wrażliwość. Kobiety w ciąży są znacznie bardziej wrażliwe na emocje innych. Przykładowo, jeśli nigdy wcześniej nie zdarzało nam się płakać na filmach, w ciąży może się to zdarzyć. Znacznie bardziej przeszkadzają nam też nieprzyjemne zapachy – np. dymu papierosowego czy alkoholu.

Termin porodu

Skoro wiemy już, jakie są dokładnie objawy ciąży, warto zastanowić się, jak obliczyć termin porodu. Niestety, bez wykonania odpowiednich badań, jest to praktycznie niemożliwe. Tylko dobry ginekolog będzie w stanie obliczyć, najbardziej prawdopodobny termin porodu. Musi on wykonać badanie USG, jak również różnego rodzaju inne badania, które będą pomocne w ustaleniu terminu porodu. Warto jest jednak wiedzieć, że data porodu, którą poda nam ginekolog, jest tylko i wyłącznie szacunkowa.

Może się bowiem zdarzyć, że dziecko urodzi się kilka dni przed lub po terminie. Musimy brać taką ewentualność pod uwagę. Wiele zależy od tego, jak nasze dziecko będzie się rozwijało w czasie całej ciąży. Może się zatem zdarzyć, że dziecko urodzi się po przewidywanej dacie. W przypadku jednak, kiedy mamy do czynienia z wcześniakiem, lekarz także będzie w stanie to określić. Ważne jest przede wszystkim to, aby kobieta w ciąży badała się regularnie i żeby lekarz prowadzący ciążę, odznaczał się odpowiednim doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *